logotype
Gry symulacyjne
Zwycięstwo zawdzięczasz ludziom
Wprowadzenie
Gra „Zwycięstwo Zawdzięczasz Ludziom” wprowadza uczestników w problematykę zarządzania zasobami ludzkimi. Stawiając przed nimi zadanie restrukturyzacji fikcyjnej firmy zmusza do solidnej oceny ilości pracowników i posiadanych przez nich kompetencji a jednocześnie zwraca uwagę na inne istotne czynniki takie jak ich morale zatrudnionych pracowników oraz wizerunek firmy na zewnątrz – czynnik także nie pozostający bez znaczenia dla możliwości rekrutacji nowych pracowników oraz satysfakcji tych już zatrudnionych.
Fabuła gry
Analiza ekspercka funkcjonowania czterech szanowanych zakładów z branży spożywczej obnaża brutalną prawdę – zmienna sytuacja na rynku pracy w połączeniu z ostatnimi wahania wyników sprzedażowych spowodowały pewne zawirowania organizacyjne i sprawiły, że zarówno ilość jak i kwalifikacje zatrudnionego personelu są absolutnie nieadekwatne do potrzeb i możliwości firmy. Konieczna jest jak najszybsza restrukturyzacja wszystkich czterech przedsiębiorstw. Do akcji wkraczają nowi managerowie działów HR – świetnie przygotowani, ambitni, zmotywowani i świadomi, że sukces leży w rękach ludzi.
Przebieg gry
W tej grze uczestnicy otrzymają zadanie restrukturyzacji firmy w celu osiągnięcia optymalnej struktury zatrudnienia i kompetencji pracowników przy zachowaniu możliwie wysokiego budżetu. Gracze podzielą się na 4 zespoły, z których każdy będzie zarządzał zasobami ludzkimi jednej firmy. By osiągnąć cel gry uczestnicy będą zatrudniać i zwalniać pracowników w zależności od potrzeb poszczególnych działów firmy oraz dbać o ich indywidualny rozwój oraz motywację do pracy poprzez szereg narzędzi, takich jak szkolenia, benefity, urlopy czy ścieżka awansu zawodowego. Jednocześnie zespoły muszą wziąć pod uwagę budżet, który jest ograniczony oraz wizerunek firmy na zewnątrz, który może wpływać na możliwości pozyskiwania nowych pracowników. Gra podzielona będzie na rundy, w trakcie których zmieniać się może sytuacja na rynku pracy a ponadto mogą mieć miejsce różne nieprzewidziane zdarzenia. Możliwe będzie też pozyskanie dodatkowych środków oraz poprawienie swojego wizerunku poprzez udział w konkursach. Odpowiedni dobór ilości i jakości pracowników i kadry zarządzającej do poszczególnych działów oraz podnoszenie ich kompetencji poprzez zrównoważony rozwój ich wiedzy i umiejętności pozwoli zespołom uczestników osiągnąć ostateczny cel gry jakim jest osiągnięcie optymalnej struktury swojej firmy. Sukces w tej grze będą mogły osiągnąć wszystkie zespoły, które zrealizują założone cele.
Jakie będą korzyści z gry?
Uczestnicy:
  • poznają podstawowe zagadnienia związane z Zarządzaniem Zasobami Ludzkimi,
  • sposoby motywowania pracowników,
  • zasady planowania rozwoju pracowników,
  • metody optymalizacji struktury zatrudnienia.

pdf

logotype
CONTRAST BIS
tel. +48 601 458166
e-mail: marczewskitomasz@gmail.com